Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaAnalizy eksperckiePrawoProjekt “Cyfrowa Gmina” - zdobądź dofinansowanie

Projekt “Cyfrowa Gmina” – zdobądź dofinansowanie

Rządowy projekt “Cyfrowa Gmina” ogłoszony przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa jest adresowany do instytucji samorządowych. Celem konkursu jest wsparcie rozwoju cyfrowego oraz poprawy cyberbezpieczeństwa we wszystkich gminach w Polsce. 

W ramach projektu każda gmina może m.in.:

  • nabyć oprogramowanie i licencje niezbędne do realizacji e-usług;
  • zakupić usługi chmurowe w modelu SaaS, umożliwiających zdalną pracę i wspierających realizację zadań ustawowych gmin, jak i pomagających w tworzeniu środowisk zapewniających ciągłość działania systemów informatycznych. 
  • zakupić dostęp do szkoleń stacjonarnych lub online w zakresie obsługi nabytego oprogramowania, usług czy licencji w zakresie pozyskanych usług chmurowych (np.: szkolenia, warsztaty).

Jeśli wnioskowałeś o zakup komercyjnego portalu e-Usług, ale usłyszałeś, że nie ma na to środków w budżecie, pamiętaj: 

Pomogliśmy już kilka tysięcy razy zelektronizować zamówienia i procesy wewnętrzne w JST – Wasza Gmina może być kolejną! Jeśli rozważacie, czy wziąć udział w konkursie “Cyfrowa Gmina”, zachęcamy do kontaktu z nami.  Przedstawimy nasze rozwiązania, takie jak platformazakupowa.pl (pełne prowadzenie postępowań przetargowych i regulaminowych) czy systemOS (elektroniczny obieg spraw i dokumentów). Wierzymy, że jest to bardzo dobra okazja do tego, aby bez batalii o środki w budżecie gminy ułatwić pracę Zamawiającym z naszym wsparciem. Wymienione usługi wraz ze szkoleniami spełniają kryteria określone w projekcie.

Zachęcamy do skorzystania z możliwości usprawnienia funkcjonowania Gminy. Więcej o programie tutaj https://www.gov.pl/web/cppc/cyfrowa-gmina

  • Łukasz Laszczyński

    prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, studiów podyplomowych z zakresu prawa zamówień publicznych, zarządzania projektami na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, uczestnik studiów doktoranckich na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, autor publikacji poświęconych prawu zamówień publicznych - komentarzy praktycznych dla „LEX Zamówienia Publiczne”, książek „Prawo zamówień publicznych. Regulaminy, wzorcowa dokumentacja postępowania, orzecznictwo” oraz „Prawo zamówień publicznych. Praktyczny poradnik dla zamawiających i wykonawców” (współautor). Ponad dziesięć lat doświadczenia w systemie zamówień publicznych, zarówno po stronie zamawiających jak i wykonawców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

Popularne w kategorii ludzie

Popularne w kategorii procesy

Wyróżnione w kategorii prawo