Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaAnalizy eksperckieSystemOS, czyli jak usprawnić obieg spraw i dokumentów i zoptymalizować procesy wewnętrzne?

SystemOS, czyli jak usprawnić obieg spraw i dokumentów i zoptymalizować procesy wewnętrzne?

Administracja publiczna, w tym samorząd terytorialny, każdego dnia realizuje bardzo wiele zadań. Organizacja wewnętrznych procesów (w tym obiegu dokumentów) jest w każdym urzędzie jest nie lada wyzwaniem i rodzi czasem wiele problemów. Ważnym jest, by te procesy przebiegały w sposób uporządkowany i sprawny. 

Przez urzędy gmin, powiatów i województw przepływa duża liczba zarówno informacji dotyczących organu administracji, jak również petentów załatwiających w urzędach różnego rodzaju sprawy. Sprawne wydawanie decyzji i postanowień w indywidualnych sprawach obywateli zależy w dużej mierze od organizacji pracy urzędu, a szczególnie od właściwego obiegu dokumentów. 

Dobra organizacja wewnętrznego obiegu pism jest ważna dla zapewnienia właściwego i szybkiego załatwienia sprawy, co świadczy o sprawnym funkcjonowaniu urzędu. Aby proces ten mógł przebiegać szybko i sprawnie, konieczne jest ustalenie zasad obiegu dokumentów w urzędzie.

Pomocnym na tej drodze jest system elektronicznego obiegu spraw (SystemOS), który już niebawem zostanie udostępniony przez Open Nexus wszystkim zainteresowanym instytucjom.

Stworzyliśmy najbardziej przyjazną platformę do przetargów na rynku (więcej). Uważamy, że technologia ma służyć ludziom, a nie odwrotnie. 

Dzięki wdrożeniu SystemOS:

1. Zmieniasz w swojej jednostce obieg zatwierdzania pism i wniosków z papierowego na elektroniczny w jeden dzień! Nauka i konfiguracja trwa zaledwie kilku godzin. 
2. Z SystemOS korzystasz poprzez mail, na telefonie, tablecie lub komputerze.
3. Jako zatwierdzający możesz otrzymać tylko jednego maila dziennie z listą wszystkich spraw lub per wniosek!
4. Otrzymasz od nas archiwum oraz możliwość pobrania wszystkiego na swój komputer.
5. Otrzymasz dziennik zmian, dzięki czemu nic Ci nie umknie. Będziesz też dodawał notatki wewnętrzne, dzięki czemu wszystko będziesz miał w jednym miejscu.
6. Nie potrzebujesz pakietu office, wszystko obsłużysz z poziomu przeglądarki.

Chcesz się dowiedzieć więcej? Chcesz wiedzieć,  ile środków w budżecie potrzebujesz, aby wystartować? Jak zacząć? Jak to działa w praktyce? 

Zapisz się na wydarzenie: Prezentacja SystemOS – przekonaj się, jak sprawny może być Obieg Twoich Spraw!

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Łukasz Laszczyński

    prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, studiów podyplomowych z zakresu prawa zamówień publicznych, zarządzania projektami na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, uczestnik studiów doktoranckich na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, autor publikacji poświęconych prawu zamówień publicznych - komentarzy praktycznych dla „LEX Zamówienia Publiczne”, książek „Prawo zamówień publicznych. Regulaminy, wzorcowa dokumentacja postępowania, orzecznictwo” oraz „Prawo zamówień publicznych. Praktyczny poradnik dla zamawiających i wykonawców” (współautor). Ponad dziesięć lat doświadczenia w systemie zamówień publicznych, zarówno po stronie zamawiających jak i wykonawców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

Popularne