Controlling w Dziale Zakupów – 15. Warsztaty dla MZ

Controlling w Dziale Zakupów

W czwartek 28.09.2017 roku odbyły się piętnaste już warsztaty dla Menedżerów zakupów. Tym razem tematem spotkania był ​Controlling w Dziale zakupów, czyli jak raportować, aby zadowolić kontrolerów?

O czym rozmawialiśmy?

Warsztaty dotyczyły relacji jakie łączą Dział Zakupów oraz Controlling. Dyskutowano czy między tymi obszarami występują zależności opierające się o współpracę i wzajemne zrozumienie, czy sytuacja ta prezentuje się zgoła odmiennie. Prelegenci szukali odpowiedzi na pytania dlaczego Działy Zakupów są kontrolowane, które dokładnie działania podlegają kontroli oraz jakie mierniki są do wykorzystywane przy tworzeniu raportów dla Controllingu. Poruszono także kwestię wartości, które towarzyszą procesowi kontroli czyli przewidywalność i rzetelność, poleganie na uczciwości i kompetencjach, pewność co do intencji i efektów, integralność, szczerość i otwartość a także reputację i wiarygodność. Prelegenci opisywali przypadki kontroli, z którymi mieli do czynienia podczas swojej pracy w zakupach.

Druga strona

Podczas dyskusji okazję zabrać głos miała także druga strona, która z perspektywy kontrolera opisała proces “docierania się” relacji z Działem Zakupów, który przebiegał od tradycyjnego pozyskiwania danych do raportowania poprzez wymianę informacji odnośnie potrzeb jakie spełnić może Controlling dostarczając na czas właściwych informacji Działowi Zakupów, aż po postawę proaktywną i pełną współpracę z Dyrektorem Zakupów przy projektach inwestycyjnych.

A po warsztatach…

Po warsztatach dyskusja przeniosła się do restauracji Rynek95 na Starym Rynku, gdzie kontynuowano wymianę doświadczeń w mniej oficjalnej atmosferze.
7 grudnia 2017 o godz. 16.00 będzie rozmawiać na temat: ​Partnerstwo w zakupach. Jak współpracować z klientem wewnętrznym, aby dostarczyć wartość dodaną?
Wszystkich zainteresowanych zbliżającą się szesnastą edycją Warsztatów serdecznie zapraszamy do ZAPISÓW.


O autorze

Zygmunt Kopacz
Zygmunt Kopacz

Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w zakupach i logistyce. Karierę rozpoczął w przemyśle stoczniowym. Realizował projekty optymalizacji kosztów zakupów i organizacji Działu Zamówień w przemyśle ciężkim, motoryzacyjnym i bankowym. Wdrożył z sukcesem platformy zakupowe w ponad 100 firmach i jednostkach podległych pod Pzp.


Powizane artykuy


Zostaw komentarz