Webinary i warsztataty dla Pzp w zakresie regulaminu zakupowego, czyli jak efektywnie kupować

Jak efektywnie kupować? Regulamin zakupowy

Pytanie, które spędza sen z powiek kupcom: jak efektywnie kupować w oparciu o regulamin zakupowy? Regulamin, który jest niejednokrotnie znienawidzony przez pracowników Zamawiającego, a jednocześnie przez Wykonawców. Wywodzę się z biznesu i mam inne spojrzenie na zakupy. W pracy stawiam na efektywność procesu zakupowego, a mniej na formalizację.

Niemniej jednak rozumiem Zamawiających, którzy tworzą zabezpieczenia przed kontrolami, czyhającymi  na nich z każdej strony. Jeden z Klientów poprosił mnie o wsparcie w zakresie zmiany regulaminu zakupowego i od tego się zaczęło :-). Przyjąłem wyzwanie, gdyż chciałem poznać argumenty drugiej strony przy zmianach mających na celu zadbać o efektywność procesu, a nie tylko o zabezpieczenie na wypadek kontroli.

Podaję rękę

Jak się okazało nie były to łatwe starcia, jednak ze spotkania na spotkanie było coraz łatwiej. Coraz więcej osób zaczęło rozumieć, że są jak gotująca się żaba (zobacz artykuł: Badania dotyczące zakupów pod reżimem Pzp. Mierność czy innowacyjność?). Nie są już w stanie reagować. Podałem im rękę, aby mogli opuścić garnek i spojrzeć na problem z innej perspektywy.

To był zaczątek opracowania Wzorcowego Regulaminu dla Pzp, który ukaże się w poradniku zakupowym Klucz do zakupów w zamówieniach publicznych. Pozycja będzie dostępna w Empik.com w trzecim kwartale 2017 roku.

Naucz się jak efektywnie kupować

Misją naszej firmy jest popularyzacja wiedzy o zakupach, dlatego w poradniku tym zaprezentujemy Wzorcowy regulamin dla Pzp. Nie chcemy chować go do szuflady lub sprzedawać tej wiedzy tylko wybranym. Obejmuje on zakupy powyżej jak i poniżej progu. Nie trzeba się na nim wzorować w 100%, choć porusza on wiele ważnych kwestii, które zostały też zrecenzowane przez radców prawnych związanych z Zamówieniami publicznymi oraz pracowników naukowych Politechniki Poznańskiej.

Zdajemy sobie sprawę, że jest to skok milowy w stosunku do tego co panuje obecnie w Pzp, gdyż podąża także za wymogami nowych dyrektyw UE z jednej strony kładąc nacisk na efektywność zakupów, a jednocześnie dbając o systemy kontrolne.

Zainteresowanych tą tematyką zapraszamy na dwa godzinne webinaria 26.04 oraz 17.05, podczas których omówimy jak sprawić by zakupy pod reżimem Pzp z miernych stały się innowacyjne.

WYBIERZ DOGODNY DLA CIEBIE TERMIN:

ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR 26.04 godz. 12

ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR 17.05 godz. 12 

Po webinarach,  9.06.2017 od 10:00 do 13:00  w Poznaniu organizujemy bezpłatne warsztaty dla Pzp. Z uwagi na limit miejsc, wstęp zostanie ograniczony do Naczelników Zamówień Publicznych, Sekretarzy lub osób zarządzających jednostką (jedna osoba na Zamawiającego). Mając na uwadze, że podobne warsztaty, które organizujemy dla biznesu cieszą się bardzo dużą frekwencją (czytaj więcej), każdy z uczestników otrzyma potwierdzenie zarezerwowanego miejsca. Pierwszeństwo mają Klienci Open Nexus.

 ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY 9.06

Już wkrótce zaprezentujemy szczegółowy program webinarów oraz Warsztatów. Mamy nadzieję – do zobaczenia!


O autorze

Grzegorz Klimarczyk
Grzegorz Klimarczyk

Zdobywał doświadczenie w logistyce i zakupach. Od 2009 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu Open Nexus Sp. z o.o. Prowadził dotychczas ponad 100 projektów optymalizacyjnych w firmach prywatnych oraz sektorze zamówień publicznych.


Powizane artykuy


Zostaw komentarz