Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychPrzetargi na ENERGIĘ w praktyce - BEZPRAWNE działania firm energetycznych

Przetargi na ENERGIĘ w praktyce – BEZPRAWNE działania firm energetycznych

Jak informuje Serwis Samorządowy PAP po wprowadzeniu nowych przepisów powszechnym problemem w całej Polsce stało się niezgłaszanie się firm energetycznych do ogłaszanych przetargów na zakup energii elektrycznej.

W praktyce nawet jeśli firmy energetyczne składają oferty, to doliczają dodatkowe opłaty, np. handlowe, w celu obejścia ceny maksymalnej. W ocenie Ministerstwa Klimatu i Środowiska jest to bezprawne działanie po stronie firm energetycznych.

W praktyce z działaniem takim miało o czynienie miasto Łódź. W przetargu, gdzie wśród nienegocjowalnych warunków przedsiębiorstwo energetyczne zaproponowało opłatę handlową od jednego punktu, która miałaby wynosić od 35 do 200 zł. Taką samą propozycję dostał Wrocław, który ma takich punktów ok. 4 tysiące. Oznacza to, że miasto zapłaciłoby 5 mln zł za “nie wiadomo co”.

Zdaniem Ministerstwa Klimatu i Środowiska cena całkowita powinna zamykać się w cenie maksymalnej. „Żadne dodatkowe opłaty nie mogą być naliczane powyżej ceny maksymalnej.

Źródło: TUTAJ.

Więcej wiadomości w newsletterze PRZETARGowa.pl. Bądź na bieżąco! 👇

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Justyna Jaworska - Pietraszko

    Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

    View all posts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj