Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychZakup SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO - czy czeka nas BOOM?

Zakup SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO – czy czeka nas BOOM?

Zakup SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO

Nowe zasady wyposażenia stanowiska pracy określiło Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w projekcie nowelizacji rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe (źródło).

Czy zatem zamawiających czekają zwiększone zakupy sprzętu i akcesoriów komputerowych, a tym samym konieczność przeprowadzania postępowań?

W załączniku do projektu rozporządzenia wskazano:

W przypadku stosowania systemów przenośnych przeznaczonych do użytkowania na danym stanowisku pracy co najmniej przez połowę dobowego wymiaru czasu pracy, w szczególności laptopów, stanowisko pracy powinno być wyposażone w monitor stacjonarny lub podstawkę zapewniającą ustawienie ekranu tak, aby jego górna krawędź znajdowała się na wysokości oczu, oraz w dodatkową klawiaturę i mysz.

Przypominamy, że UZP wydało rekomendacje dot. zakupu sprzętu komputerowego, w których wskazuje, w jaki sposób należy opisywać przedmiot zamówienia: TUTAJ.

Już warto przygotować się i zaplanować zamówienia! DOWIEDZ się, jak planować, aby przewidzieć wszystkie obowiązkowe zakupy! OBEJRZYJ szkolenia z Tygodnia z Planowaniem i wnioskami i bądź na bieżąco! 👇

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Justyna Jaworska - Pietraszko

    Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

    View all posts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj