Obowiązkowa elektronizacja zamówień publicznych #elektronizacjaZP cz.2

Drodzy czytelnicy!

Miło mi poinfrmować, że ukończyłem wspólnie z zespołem redakcyjnym najnowszą pozycję, która ukaże się m.in. w empik.com. Poradnik pt. “Obowiązkowa elektronizacja zamówień publicznych” dedykuję praktykom, którzy będą przechodzić transformację, wraz z którą skończy się “epoka kamienia łupanego” a rozpocznie świat elektronizacji. Ktoś może zadać sobie pytanie, w czym tkwi trudność? Największą trudnością zamawiających jest obecnie niespójne prawo, nadmierna biurokracja i, na domiar złego, odwracanie się wykonawców od postępowań o udzielenie zamówienia publicznego.

Poniżej pierwsza obiecana recenzja Poradnika:

Poradnik to doskonałe narzędzie praktyczne dla wszystkich podmiotów uczestniczących w systemie zamówień publicznych. Książka znakomicie wypełnia lukę na rynku wydawniczym, powstałą w wyniku nowelizacji ustawy Pzp, w zakresie obowiązkowej elektronizacji zamówień publicznych. Przejrzysta, kompleksowa i wyczerpująca prezentacja rozwiązań centralnych, rozwiązań komercyjnych, zagadnień podpisu elektronicznego oraz e-fakturowania pozwoli rozwiać wiele niepewności i obaw związanych z elektronizacją zamówień publicznych. Analiza porównawcza rozwiązań funkcjonujących na rynku, pozwala właściwie określić model i kierunek procesu elektronizacji, który najbardziej odpowiada potrzebom podmiotów stosujących ustawę Pzp, pod kątem prowadzonej przez nie działalności. Koncepcja nowego Prawa Zamówień Publicznych, wzory zapisów SIWZ oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania stanowią znakomite dopełnienie praktycznych aspektów elektronizacji zamówień. Poradnik Grzegorza Klimarczyka to doskonały przewodnik po elektronicznym systemie zamówień publicznych, przeznaczony dla Zamawiających i dla Wykonawców.

Jacek Pańczyk

Naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych JST, Szef Zakupów PGE Ekoserwis Spółka z o.o.

Mam najdzię, że będzie to Wasza obowiązkowa pozycja w bibliteczce!

Już wkrótce kolejne recenzje.

 


O autorze

Grzegorz Klimarczyk
Grzegorz Klimarczyk

Zdobywał doświadczenie w logistyce i zakupach. Od 2009 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu Open Nexus Sp. z o.o. Prowadził dotychczas ponad 100 projektów optymalizacyjnych w firmach prywatnych oraz sektorze zamówień publicznych.


Powizane artykuy


Zostaw komentarz