Przez dziurkę od Klucza [CZĘŚĆ DRUGA]

Przez dziurkę od Klucza po raz drugi

Kontynuując serię z poprzedniego tygodnia, wracamy do Was z kolejną recenzją Klucza do zakupów w zamówieniach publicznych. Ponadto, ujawniamy treść drugiego rozdziału, który – w Naszym odczuciu – dzięki szeregowi przykładów i odniesień do ustawy Pzp będzie ogromną wartością w codziennej pracy Zamawiających. Nie przedłużając – zachęcamy do lektury przez dziurkę od Klucza!

Na tym placu budowy każda kopara opada

Zdarzyło Ci się mieć problem z określeniem przedmiotu zamówienia na roboty budowlane? Nie jesteś pewien, czy program funkcjonalno-użytkowy wystarczy by opisać przedmiot zamówienia? Drugi rozdział Klucza poświęcony został wybranym zagadnieniom z zakresu zamówień publicznych, m.in problematyce przedmiotu robót budowlanych. Ponadto, omówiono w nim również kwestie elektronizacji, planowania przyszłych zamówień, czy też JEDZ. Co istotne, merytoryka została poparta konkretnymi przykładami. Szerzej pisze o tym p. Agata Kulikowska (TAURON Polska Energia S.A.) w poniższej recenzji:

Klucz do zakupów w zamówieniach publicznych jest poradnikiem który otwiera drzwi do wybranych – podstawowych zagadnień z obszaru zakupów realizowanych w oparciu o ustawę prawo zamówień publicznych. Polecam w szczególności pracownikom obszaru zakupów, którzy chcą zrozumieć jak można ramy formalno-prawne narzucane przez ustawodawcę godzić z szeroko pojętą optymalizacją zakupów. Poradnik przedstawia szereg dobrych praktyk w zakupach popartych konkretnymi przykładami. Na rynku polskim publikacje tego typu są rzadkością i naprawdę miło się czyta treści pisane przez praktyków.

Agata Kulikowska, Specjalista Wiodący ds. Zarządzania Zakupami w TAURON Polska Energia S.A.

A w przyszłym tygodniu…

… ostatnia recenzja przez dziurkę od Klucza. Stawiając na ilość, nie na jakość, zakończymy serię Naszych wglądów w Klucz do zakupów w zamówieniach publicznych na trzeciej recenzji. W ostatniej “Dziurce od Klucza” swoimi spostrzeżeniami nt. Naszej publikacji podzieli się z Wami p. Elżbieta Michalska, Dyrektor Wydziału Zamówień Publicznych w Urzędzie Miasta Bydgoszczy. Do zobaczenia!


O autorze

Mateusz Bartosiewicz
Mateusz Bartosiewicz

Doradca ds. Zamówień Publicznych oraz Trener w Open Nexus Sp. z o.o. Wdrożył platformę zakupową w ponad 100 jednostkach podległych pod Pzp. Konsultant w zakresie zmian regulaminów zakupowych do 30 tys. EURO.


Powizane artykuy


Zostaw komentarz