Urząd Miasta Inowrocławia wdrożył platformę zakupową

Comments are off

Jawność i dostępność dla przedsiębiorców

 

Wszystkie poważne zapytania ofertowe Urzędu Miasta są już dostępne na Platformie Zakupowej. To kolejny krok w kierunku transparentności oraz zachęta dla lokalnych przedsiębiorców, którzy mogą tam oferować swoje usługi.

– Witamy Państwa serdecznie na platformie zakupowej Urzędu Miasta Inowrocławia. Platforma zakupowa przeznaczona jest dla dostawców urzędu – takie słowa czytają wszyscy, którzy wpiszą adres internetowy www.platformazakupowa.pl/inowroclaw lub wejdą na stronę internetową miasta.

Platforma Open Nexus, do której akces zgłosił właśnie Inowrocław, to miejsce gromadzące zamówienia publiczne oraz ogłoszenia handlowe. Miasto będzie na niej publikowało wszystkie zamówienia powyżej kwoty 10 tysięcy złotych.

Urząd zachęca przede wszystkim lokalne firmy do dołączenia do bazy dostawców. Ich właściciele mogą dopisać się  samodzielnie do bazy dostawców Urzędu poprzez  użycie zakładki „Zostań dostawcą”. Rejestracja na platformie jest dla dostawców bezpłatna.  Platforma staje się elektronicznym narzędziem komunikacji między Miastem, a dostawcami, bowiem każdy zarejestrowany przedsiębiorca będzie informowany o publicznych zapytaniach ofertowych Urzędu Miasta Inowrocław. Możliwym również będzie łatwe złożenie oferty poprzez platformę, bez zbędnych formalności.

– To kolejny krok do jawności i transparentności oraz przejaw naszej troski o efektywne wydawanie pieniędzy publicznych. Jesteśmy jednym z nielicznych samorządów w województwie, który korzysta z takiej platformy. Liczymy, że będą się  na niej rejestrować przedsiębiorcy zainteresowani naszymi ogłoszeniami i bardzo ich do rejestracji namawiamy – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Uruchomienie przez Urząd Miasta Inowrocławia Platformy Zakupowej ma bowiem za zadanie nie tylko zwiększenie konkurencyjności, gdyż zwiększy to zasięg ofert Miasta. To również sposób na umożliwienie inowrocławskim firmom znalezienia ciekawych kontraktów i nowych partnerów biznesowych.

– Jesteśmy świadkami skutecznego przełożenia najlepszych praktyk biznesowych na grunt zamówień publicznych – stwierdził Zygmunt Kopacz Wiceprezes Open Nexus firmy uruchamiającej platformę przetargową.

W przypadku pytań technicznych, które mają osoby chcące zarejestrować się na platformie, należy kontaktować się z Centrum Wsparcia Klienta firmy Open Nexus Sp. z o.o. pod numerem telefonu 61-679-19-00.


O autorze

Zygmunt Kopacz
Zygmunt Kopacz

Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w zakupach i logistyce. Karierę rozpoczął w przemyśle stoczniowym. Realizował projekty optymalizacji kosztów zakupów i organizacji Działu Zamówień w przemyśle ciężkim, motoryzacyjnym i bankowym. Wdrożył z sukcesem platformy zakupowe w ponad 100 firmach i jednostkach podległych pod Pzp.


Powizane artykuy


Zostaw komentarz