Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychCzy w postępowaniu do 130 tysięcy złotych można użyć ZNAKÓW TOWAROWYCH do...

Czy w postępowaniu do 130 tysięcy złotych można użyć ZNAKÓW TOWAROWYCH do OPISU przedmiotu zamówienia?

Czy można użyć znaku towarowego do opisu przedmiotu zamówienia?

W postępowaniach o zamówienia publiczne poniżej 130 tysięcy złotych można użyć znaków towarowych do opisu przedmiotu zamówienia. Należy jednak pamiętać, aby opis ten nie naruszał zasad równego traktowania wykonawców oraz zasad uczciwej konkurencji.

Zamawiający zobowiązany jest do zapewnienia uczciwej konkurencji między wykonawcami. Oznacza to, że opis przedmiotu zamówienia nie może być sformułowany w sposób faworyzujący określonych wykonawców lub określonych znaków towarowych.

Ponadto opis przedmiotu zamówienia powinien być wystarczająco precyzyjny i dokładny. Robi się tak dlatego, aby potencjalni wykonawcy mogli złożyć oferty w oparciu o pełną informację o wymaganym przedmiocie zamówienia. W przypadku użycia znaków towarowych w opisie przedmiotu zamówienia należy zapewnić, aby opis ten był dostępny dla wszystkich potencjalnych wykonawców, niezależnie od tego, czy są w posiadaniu takich znaków towarowych, czy też nie.

W każdym przypadku, jednostki sektora publicznego powinny działać w sposób uczciwy i przejrzysty.

Przegapiłeś TYDZIEŃ Z ZAKUPAMI PONIŻEJ PROGU? Nic nie szkodzi! Dostęp do nagrań szkoleń i materiałów uzyskasz BEZPŁATNIE pod linkiem 👇

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

    View all posts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj