Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychCzy Zamawiający ma OBOWIĄZEK zamieszczać informację o KWOCIE przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia...

Czy Zamawiający ma OBOWIĄZEK zamieszczać informację o KWOCIE przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia również PRZED OTWARCIEM ofert dodatkowych?

Informacja o kwocie przed otwarciem ofert dodatkowych

W ustawie trudno szukać odpowiedzi na to konkretne pytanie, w związku z czym może to budzić wątpliwości, jednakże poniższy tok rozumowania pozwala utwierdzić się w przekonaniu, że nie ma obowiązku podawania ponownie kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia przed otwarciem ofert dodatkowych.

Po pierwsze, art. 222 ust. 4 uPZP (źródło) wyraźnie wskazuje w swojej treści, że:

„Zamawiający, najpóźniej przed otwarciem ofert, udostępnia na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.”

art. 222 ust. 4 uPZP

Mowa jest tu zatem o ofertach, nie o ofertach dodatkowych czy ofertach ostatecznych. W wielu innych miejscach, gdzie trzeba, ustawa rozróżnia odmienne rodzaje ofert.

Po drugie warto zauważyć, że w protokole postępowania dla trybu podstawowego w pkt 12 należy podać kwotę przeznaczoną na realizację zamówienia podaną przed otwarciem ofert, natomiast protokół nie wymaga podania kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia podaną przed otwarciem ofert dodatkowych, ale wymaga z kolei w pkt 19 (ppkt 3) protokołu podania kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia najpóźniej przed otwarciem ofert ostatecznych, czyli dla wariantu 3 TP. 


A jeśli jeszcze nie generujesz protokołu postępowania na 2 kliknięcia, tak jak 130 jednostek, koniecznie sprawdź generator dokumentów od openNexus!

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

    View all posts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj