Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychCzym jest PROCES PLANOWANIA w PZP i czy da się go przeprowadzić...

Czym jest PROCES PLANOWANIA w PZP i czy da się go przeprowadzić CYFROWO? 

Transformacja cyfrowa, a proces planowania

Transformacja cyfrowa wprowadzona w 2021 r. przepisami “nowej” ustawy Pzp, w zamówieniach publicznych oznacza:

  • w kontekście prowadzenia postępowań przeniesienie danych, procesów i systemów z tradycyjnych (analogowych) form do cyfrowych
  • w kontekście przejścia od papierowych dokumentów do systemów teleinformatycznych przeniesienie dokumentów z papieru do cyfrowej formy i przetwarzanie ich za pomocą komputerów, oprogramowania i dedykowanych systemów. 

Proces planowania polega na określeniu celów i strategii, a następnie na opracowaniu planów działań, które pozwolą na ich osiągnięcie. 

Specyfika planowania zamówień publicznych polega na tym, że ustawodawca zobowiązuje zamawiających do sporządzania i publikacji planu postępowań.

W jaki sposób wykorzystać transformację cyfrową w planowaniu tak, aby proces pozwolił na zwiększenie efektywności pracy, lepszą współpracę i udostępnianie danych, a także na automatyzację?

Skorzystaj z DOŚWIADCZENIA ZAMAWIAJĄCEGO! Zobacz, jak poradził sobie z UŁOŻENIEM PROCESU PLANOWANIA Uniwersytet Wrocławski! Dostęp do nagrań szkoleń i materiałów uzyskasz pod linkiem 👇

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

    View all posts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj