Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychJakie POSTĘPOWANIA ze względu na tryb ZAMIESZCZA się w PLANIE postępowań?

Jakie POSTĘPOWANIA ze względu na tryb ZAMIESZCZA się w PLANIE postępowań?

Wybór trybu albo procedury udzielenia zamówienia stanowi jedną z kluczowych decyzji, która pociąga za sobą szereg konsekwencji, zarówno na etapie przygotowania, jak i przeprowadzenia postępowania. 

Decyzja ta wpływa bowiem bezpośrednio na obowiązki zamawiającego w ramach wybranego trybu lub procedury, a także na czas przeprowadzenia postępowania. Determinuje ona również krąg wykonawców zainteresowanych uzyskaniem danego zamówienia, który jest najszerszy w przypadku wyboru trybu poprzedzonego publikacją ogłoszenia o zamówieniu w oficjalnym publikatorze. 

W planie postępowań zamawiający wskazuje tryb albo procedurę udzielania zamówień dla zamówień o wartości mniejszej niż progi unijne spośród następującej listy: 

(1) tryb podstawowy – bez negocjacji (art. 275 pkt 1 ustawy) (źródło); 

(2) tryb podstawowy – negocjacje fakultatywne (art. 275 pkt 2 ustawy) (źródło); 

(3) tryb podstawowy – negocjacje obligatoryjne (art. 275 pkt 3 ustawy) (źródło); 

(4) partnerstwo innowacyjne; 

(5) negocjacje bez ogłoszenia; 

(6) zamówienie z wolnej ręki; 

(7) umowa ramowa. 

Z kolei dla postępowań o wartości równej lub przekraczającej progi unijne zamawiający wskazuje tryb albo procedurę udzielenia zamówień spośród następującej listy: 

1) przetarg nieograniczony; 

2) przetarg ograniczony; 

3) negocjacje z ogłoszeniem; 

4) dialog konkurencyjny; 

5) partnerstwo innowacyjne; 

6) negocjacje bez ogłoszenia; 

7) zamówienie z wolnej ręki; 

8) umowa ramowa; 

9) dynamiczny system zakupów.

Warto w tym miejscu wskazać, że przy wyborze postępowania zamawiający musi wskazać konkretną podstawę prawną trybu albo procedury planowanego postępowania.

Źródło: TUTAJ.


Przegapiłeś TYDZIEŃ Z PLANOWANIEM I WNIOSKAMI? Nic nie szkodzi! Dostęp do nagrań szkoleń i materiałów uzyskasz pod linkiem 👇

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

    View all posts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj