Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychCzy podawać GODZINĘ w WEZWANIU do złożenia dokumentów?

Czy podawać GODZINĘ w WEZWANIU do złożenia dokumentów?

Podawanie godziny w wezwaniu: tak czy nie? Jeżeli nie to dlaczego? Liczyć zgodnie z KC do końca dnia?

Ustawodawca nie narzuca obowiązku ani nie zakazuje podawania terminu z podaniem godziny. Wskazuje natomiast minimalny termin, jaki zamawiający musi wyznaczyć na złożenie dokumentów przez wykonawcę, używając określenia: nie krótszy niż …… dni.

Można formułować wezwanie do złożenia dokumentów, podając datę oraz godzinę złożenia, zachowując zasadę wyznaczania terminu nie krótszego niż…., w zależności od trybu postępowania i czynności.

Jeśli zamawiający nie wskazuje godziny, termin zgodnie z zasadami kodeksu cywilnego upływa z końcem dnia wyznaczonego datą – art. 111 kodeksu cywilnego stanowi, że termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia. 

Koniecznie sprawdź, jak szybko i poprawnie można liczyć terminy PZP za pomocą bezpłatnego kalkulatora: asystentOS.pl PRZEJDŹ!

  • Justyna Jaworska - Pietraszko

    Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!