Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychCzy podawać GODZINĘ w WEZWANIU do złożenia dokumentów?

Czy podawać GODZINĘ w WEZWANIU do złożenia dokumentów?

Podawanie godziny w wezwaniu: tak czy nie? Jeżeli nie to dlaczego? Liczyć zgodnie z KC do końca dnia?

Ustawodawca nie narzuca obowiązku ani nie zakazuje podawania terminu z podaniem godziny. Wskazuje natomiast minimalny termin, jaki zamawiający musi wyznaczyć na złożenie dokumentów przez wykonawcę, używając określenia: nie krótszy niż …… dni.

Można formułować wezwanie do złożenia dokumentów, podając datę oraz godzinę złożenia, zachowując zasadę wyznaczania terminu nie krótszego niż…., w zależności od trybu postępowania i czynności.

Jeśli zamawiający nie wskazuje godziny, termin zgodnie z zasadami kodeksu cywilnego upływa z końcem dnia wyznaczonego datą – art. 111 kodeksu cywilnego stanowi, że termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia. 

Pamiętaj, że terminy prosto i szybko obliczysz z osobistym asystentem postępowańasystentOS.pl 👇

Wskazywanie godziny, do której wykonawca ma złożyć dokumenty może okazać się ryzykowne. Najlepszą praktyką jest określenie terminu dniem (datą), wtedy wykonawca ma dłuższy termin na złożenie dokumentów – do końca wyznaczonego dnia.


PRZEGAPIŁEŚ Święto Zamówień Publiczych – POZAP? Szkoda, że Cię nie było! OBEJRZYJ retransmisję pierwszego dnia! 👇 A następnym razem koniecznie pamiętaj, by świętować z nami! 😉

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Justyna Jaworska - Pietraszko

    Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj