Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychKiedy żądać OŚWIADCZENIA WSTĘPNEGO? Oświadczenie z art. 125 ustawy PZP w trybie...

Kiedy żądać OŚWIADCZENIA WSTĘPNEGO? Oświadczenie z art. 125 ustawy PZP w trybie PODSTAWOWYM

Czy w ramach postępowania krajowego, zamawiający w SWZ musi wymagać złożenia oświadczenia wstępnego z art. 125 wraz z ofertą, czy od wykonawcy najwyżej ocenionego?

Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (źródło), stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, odpowiednio na dzień składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez zamawiającego podmiotowe środki dowodowe.

W trybie podstawowym (w progu krajowym) oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1, wykonawca dołącza do oferty składanej w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu.

Innymi słowy, każdy wykonawca składający ofertę do postępowania zobowiązany jest do złożenia oświadczenia wstępnego wraz z ofertą, a żądanie to powinno być wskazane w SWZ.

DOWIEDZ się WIĘCEJ! ZOBACZ odcinek 5 etapów skutecznego POSTĘPOWANIA W TRYBIE PODSTAWOWYM! i subskrybuj kanał PRZETARGowa na YouTube! 👇

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Justyna Jaworska - Pietraszko

    Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj