Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychCYBERPRZESTĘPCY podszywają się pod URZĄD ZAMÓWIEŃ Publicznych

CYBERPRZESTĘPCY podszywają się pod URZĄD ZAMÓWIEŃ Publicznych

Kolejny atak cyberprzestępców podszywających się pod UZP

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego poziomu krajowego – CSIRT NASK (CERT Polska) ostrzegał w ostatnim czasie przed groźną kampanią phishingową wykorzystującą wizerunek Urzędu Zamówień Publicznych. 

Jak działają oszuści?

Przestępcy internetowi wysyłali fałszywe wiadomości e-mail, w których przekazują rzekome: „publiczne zawiadomienie skierowane do wszystkich firm i dostawców w związku z kontraktami rządowymi na dostawy”. 

UWAGA, w załączniku dołączonym do tej wiadomości pod nazwą: 1 attachment: Dokument Zamówień Publicznych PL2754885 gz, znajdowało się złośliwe oprogramowanie GuLoader.

To oszustwo – pod żadnym pozorem nie można otwierać załącznika!

Więcej o ataku cyberprzestępców: TUTAJ.


PRZEGAPIŁEŚ Święto Zamówień Publiczych – POZAP? Szkoda, że Cię nie było! OBEJRZYJ retransmisję pierwszego dnia! 👇 A następnym razem koniecznie pamiętaj, by świętować z nami! 😉

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Eryk Brodnicki

    EMBA, Prezes zarządu Centrum Audytu Bezpieczeństwa Sp. z o.o., wieloletni Inspektor Ochrony Danych w sektorze publicznym i branży prywatnej, ekspert Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej, członek stowarzyszenia ACFE Polska #183, audytor wiodący SZBI wg ISO 27001 i Approved Whistleblowing Compliance Officer. Jest autorem kilkunastu publikacji i prelegentem na wielu wydarzeniach o charakterze krajowym i międzynarodowym.

    View all posts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj