Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychJak MODYFIKOWAĆ DOKUMENTY zamówienia?

Jak MODYFIKOWAĆ DOKUMENTY zamówienia?

Komunikacja z wykonawcami

Pytanie dotyczące komunikacji z wykonawcami – Przy wprowadzaniu zmian w SWZ wystarczy stworzyć komunikat publiczny przez Platformę Zakupową, czy należy również wygenerować pismo informujące o zakresie modyfikacji lub/i upublicznić zmodyfikowaną SWZ uwzględniającą zmiany?

Ustawa Pzp nie wskazuje konkretnego sposobu sporządzania informacji o zmianach.

Nakłada natomiast obowiązek poinformowania o zmianach. Wymaganym jest, aby poinformować wykonawców na stronie prowadzonego postępowania o dokonanych zmianach. 

Zwyczajowo w praktyce, zamawiający tworzą w treści komunikatu publicznego informację, czego zmiany dotyczą ze wskazaniem podstaw prawnych i wskazują zakres wprowadzonych zmian. 

Drugim sposobem jest stworzenie pisma informującego o zmianach ze wskazaniem podstaw prawnych oraz załączenie zmodyfikowanego dokumentu (po zmianach), który stanowi aktualną wersję jednolitą dokumentu. 

Decyzja w zakresie tego, jaki sposób dokonania zmian zostanie zastosowany, należy do zamawiającego.

ZOBACZ, jak prosto i szybko publikuje się PRZETARGI na platformazakupowa.pl 👇

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Justyna Jaworska - Pietraszko

    Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

    View all posts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj