Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychJak przeprowadzić SZACOWANIE WARTOŚCI zamówienia?

Jak przeprowadzić SZACOWANIE WARTOŚCI zamówienia?

Jak szacować łatwo i efektywnie?

Jak w zakupach regulaminowych do 130 tyś złotych należy szacować wartość zamówienia?

Przy dokonywaniu zakupów regulaminowych do 130 tysięcy złotych Zamawiający powinien szacować w sposób rzetelny i obiektywny, aby zapewnić konkurencyjność i przejrzystość procesu zakupowego.

W przypadku szacowania wartości zamówienia należy wziąć pod uwagę całość zamówienia, a nie tylko wartość pojedynczego przedmiotu. Wartość zamówienia powinna obejmować koszty towarów lub usług, koszty transportu, koszty instalacji i uruchomienia, a także koszty eksploatacyjne, jakie powstaną w trakcie użytkowania przedmiotu zamówienia.

Wartość zamówienia należy szacować na podstawie dostępnych informacji na temat rynku i cen oferowanych przez potencjalnych wykonawców, biorąc pod uwagę ilość oraz jakość zamawianych towarów lub usług. Należy także wziąć pod uwagę przewidywany czas realizacji zamówienia oraz warunki płatności.

Wartość zamówienia powinna być szacowana na podstawie realnych kosztów, a nie na podstawie sztucznie zaniżonych kosztów, co może wpłynąć negatywnie na przejrzystość i uczciwość procesu zakupowego.

Przegapiłeś TYDZIEŃ Z ZAKUPAMI PONIŻEJ PROGU? Nic nie szkodzi! Dostęp do nagrań szkoleń i materiałów uzyskasz BEZPŁATNIE pod linkiem 👇

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Justyna Jaworska - Pietraszko

    Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj