Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychJak WALORYZOWAĆ kontrakty z wykonawcami?

Jak WALORYZOWAĆ kontrakty z wykonawcami?

Praktyczny poradnik dla zamawiających opracowany na zlecenie województwa mazowieckiego

W dniu dzisiejszym Serwis Samorządowy PAP publikuje wytyczne opracowane na zlecenie województwa mazowieckiego. Mają one pomóc JST w negocjacjach z wykonawcami.

Wytyczne mają pomóc przy rozpatrywaniu wniosków wykonawców o zwiększenie wynagrodzenia z powołaniem się na nadzwyczajny wzrost cen i usług spowodowany m.in. konfliktem w Ukrainie. 

Dokument może być pomocą przy zawieraniu, prowadzeniu i rozliczaniu umów podpisywanych przez wojewódzkie samorządowe jednostki organizacyjne. Odpowiada też na pojawiające się pytania i wątpliwości interpretacyjne przepisów prawa.

W wytycznych uwzględniono m.in. opinię Prezesa UZP dotyczącą dopuszczalnych zmian wynagrodzenia umownego wykonawcy zaistniałych po zawarciu umowy, w szczególności w związku z konfliktem na Ukrainie. Opracowanie zawiera także stanowisko w tej sprawie Prokuratora Generalnego.

Link do wytycznych: źródło

Więcej wiadomości w newsletterze PRZETARGowa.pl. Bądź na bieżąco! 👇

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Justyna Jaworska - Pietraszko

    Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

    View all posts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj