Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychJak wypełnić PROTOKÓŁ z postępowania w przypadku PONOWNEGO wyboru oferty?

Jak wypełnić PROTOKÓŁ z postępowania w przypadku PONOWNEGO wyboru oferty?

Po wyborze oferty najkorzystniejszej wykonawca uchylił się od zawarcia umowy. Zamawiający dokonał ponownego badania i oceny ofert pozostałych i dokonał ponownego wyboru oferty najkorzystniejszej. W którym miejscu protokołu z postępowania (tryb podstawy) należy opisać tę sytuację?

Protokół ma za zadanie odzwierciedlać przebieg prowadzonego postępowania. Można (a nawet trzeba), dostosowywać jego treść do poszczególnych etapów postępowania i opisywać faktycznie dokonywanych czynności. Dlatego najlepszym miejscem do wskazania ponownego wyboru oferty jest pkt 22 (Najkorzystniejsza oferta) i pkt 25 (Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty/unieważnieniu).

W opisanym przypadku zamawiający wskaże dwa razy czynność wyboru, tzn. w odniesieniu do dokonanej pierwszej czynności wyboru oferty, a następnie uzupełnieni w wyżej wymienionych punktach protokołu informacje o dokonaniu kolejnego wyboru, z uwagi na uchylenie się od zawarcia umowy pierwszego wybranego wykonawcy.

Więcej wiadomości w newsletterze PRZETARGowa.pl. Bądź na bieżąco! 👇

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Justyna Jaworska - Pietraszko

    Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj