Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychJak wypełnić PROTOKÓŁ z postępowania w przypadku PONOWNEGO wyboru oferty?

Jak wypełnić PROTOKÓŁ z postępowania w przypadku PONOWNEGO wyboru oferty?

Po wyborze oferty najkorzystniejszej wykonawca uchylił się od zawarcia umowy. Zamawiający dokonał ponownego badania i oceny ofert pozostałych i dokonał ponownego wyboru oferty najkorzystniejszej. W którym miejscu protokołu z postępowania (tryb podstawy) należy opisać tę sytuację?

Protokół ma za zadanie odzwierciedlać przebieg prowadzonego postępowania. Można (a nawet trzeba), dostosowywać jego treść do poszczególnych etapów postępowania i opisywać faktycznie dokonywanych czynności. Dlatego najlepszym miejscem do wskazania ponownego wyboru oferty jest pkt 22 (Najkorzystniejsza oferta) i pkt 25 (Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty/unieważnieniu).

W opisanym przypadku zamawiający wskaże dwa razy czynność wyboru, tzn. w odniesieniu do dokonanej pierwszej czynności wyboru oferty, a następnie uzupełnieni w wyżej wymienionych punktach protokołu informacje o dokonaniu kolejnego wyboru, z uwagi na uchylenie się od zawarcia umowy pierwszego wybranego wykonawcy.

A jeśli jeszcze nie generujesz protokołu postępowania na 2 kliknięcia, tak jak 130 jednostek, koniecznie sprawdź generator dokumentów od openNexus!

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Justyna Jaworska - Pietraszko

    Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

    View all posts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj