Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Jaki PODPIS na GWARANCJI wadialnej?

Gwarancja wadialna – jaki podpis?

Art. 97 

10. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w ust. 7 pkt 2-4, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.

Ustawodawca wymaga, aby zamawiający otrzymał oryginał gwarancji i to w postaci elektronicznej. Oznacza to, że wykonawca zawsze musi złożyć oryginał dokumentu.

Jeśli na gruncie przepisów odrębnych od ustawy Pzp byłoby dopuszczalne, że gwarancja została podpisana przez wystawcę innym niż kwalifikowany podpis elektroniczny (np. zaufanym lub osobistym) lub nieopatrzona podpisem i stanowi w takim przypadku oryginał gwarancji w postaci elektronicznej, to jest to akceptowalne.

Dowiedz się WIĘCEJ i uporządkuj swoją wiedzę o podpisach elektronicznych w zamówieniach publicznych! Obejrzyj nasze filmy na kanale YouTube PRZETARGowa 👇

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

    View all posts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj