Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychJaki TERMIN SKŁADANIA OFERT należy wskazać w ZAPYTANIU ofertowym?

Jaki TERMIN SKŁADANIA OFERT należy wskazać w ZAPYTANIU ofertowym?

Terminy w postępowaniach regulaminowych

W zapytaniu ofertowym należy precyzyjnie określić termin składania ofert, który powinien zapewnić wykonawcom dostatecznie dużo czasu na przygotowanie oferty i jej złożenie. Termin składania ofert powinien być uzależniony od charakteru zamówienia oraz czasu potrzebnego na przygotowanie i złożenie oferty.

Zgodnie z zasadami uczciwej konkurencji, termin składania ofert powinien być dostępny dla wszystkich wykonawców, a zamawiający powinien zadbać o to, aby wszyscy zainteresowani wykonawcy mieli równe szanse na złożenie oferty. Dlatego termin składania ofert powinien być ustalony na tyle wcześniej, aby wszyscy wykonawcy mieli możliwość zapoznania się z treścią zapytania ofertowego oraz dokonania niezbędnych czynności związanych z przygotowaniem i złożeniem oferty.

Przegapiłeś TYDZIEŃ Z ZAKUPAMI PONIŻEJ PROGU? Nic nie szkodzi! Dostęp do nagrań szkoleń i materiałów uzyskasz BEZPŁATNIE pod linkiem 👇

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Justyna Jaworska - Pietraszko

    Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

    View all posts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj