Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychJuż dostępne! SPRAWOZDANIE z FUNKCJONOWANIA SYSTEMU zamówień publicznych

Już dostępne! SPRAWOZDANIE z FUNKCJONOWANIA SYSTEMU zamówień publicznych

SPRAWOZDANIE z FUNKCJONOWANIA SYSTEMU zamówień publicznych

Urząd Zamówień Publicznych udostępnił na stronie internetowej Urzędu przyjęte przez Radę Ministrów Sprawozdanie Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych z funkcjonowania systemu zamówień publicznych w 2022 r.

Rynek zamówień publicznych udzielanych z zastosowaniem przepisów Prawa zamówień publicznych osiągnął w roku 2022 historycznie wysoką wartość ponad 274 miliardów złotych. Udzielono blisko 144 tysięcy zamówień, co stanowi powrót do wartości sprzed wybuchu pandemii koronawirusa.

Oszacowana wartość zamówień udzielonych z zastosowaniem przepisów ustawy Pzp stanowiła ok. 8,93% produktu krajowego brutto (PKB) z 2022 r.

Średni czas trwania postępowania o zamówienie o wartości nieprzekraczającej progów unijnych wyniósł 40 dni.

Średni czas trwania postępowania o wartości równej lub przekraczającej progi unijne obliczony w oparciu o dane zawarte w ogłoszeniach opublikowanych w 2022 r. przez zamawiających w Dzienniku Urzędowym UE wyniósł 92 dni.

Źródło: TUTAJ.


ZOBACZ, jak prosto i szybko publikuje się PRZETARGI na platformazakupowa.pl 👇

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Justyna Jaworska - Pietraszko

    Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

    View all posts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj