Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychKOMISJA przetargowa w postępowaniu PONIŻEJ progu

KOMISJA przetargowa w postępowaniu PONIŻEJ progu

Czy w postępowaniu do 130 tysięcy złotych muszę powołać komisję przetargową?

W postępowaniu o zamówienia publiczne poniżej 130 tysięcy złotych nie ma obowiązku powoływania komisji przetargowej. Jednakże, jednostki sektora publicznego są zobowiązane do zapewnienia uczciwości, przejrzystości i równości traktowania uczestników postępowania oraz do przestrzegania zasad określonych w przepisach prawa. Dlatego powołanie lub wyznaczenie osób odpowiedzialnych za przeprowadzenie procedury poniżej 130 tysięcy złotych jest dobrym sposobem na zapewnienie stosowania przez zamawiającego podstawowych zasad udzielania zamówień publicznych.  

W zależności od złożoności zamówienia, jednostka może zdecydować o powołaniu komisji lub osoby odpowiedzialnej za przeprowadzenie postępowania. W każdym przypadku, osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie postępowania powinny działać w sposób bezstronny i uczciwy oraz zachować tajemnicę postępowania.

Warto również zaznaczyć, że jednostki sektora publicznego zobowiązane są do przeprowadzenia postępowania w sposób zapewniający rzetelność i skuteczność. Natomiast wybór wykonawcy musi odbyć się na podstawie kryteriów określonych w ogłoszeniu o zamówieniu.

Przegapiłeś TYDZIEŃ Z ZAKUPAMI PONIŻEJ PROGU? Nic nie szkodzi! Dostęp do nagrań szkoleń i materiałów uzyskasz BEZPŁATNIE pod linkiem 👇

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Justyna Jaworska - Pietraszko

    Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

    View all posts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj