Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Metodologia BIM

Innowacyjne podejście do zamówień na roboty budowlane

W dniu 20.12.2022 r. Urząd Zamówień Publicznych na swojej stronie internetowej (strona UZP) udostępnił publikację nt. innowacyjnego podejścia do zamówień publicznych w sektorze budowlanym.

Publikacja stanowi wstęp do tematu BIM i w przystępny sposób ma wyjaśnić:

  • czym jest metodyka BIM, 
  • jak ma się ona do zamówień publicznych, 
  • jak się wspomóc przy opracowywaniu dokumentacji przetargowej dla postępowań z wymaganiami dotyczącymi zastosowania BIM, 
  • dlaczego przy stosowaniu BIM ważne są otwarte formaty i jakie inicjatywy w zakresie BIM funkcjonują na polskim rynku. 

Publikacja to przedstawienie doświadczeń zamawiających ze stosowania BIM we własnych inwestycjach. Zawiera obrazy modeli BIM, grafiki z chmurami punktów, zrzuty ekranów z systemów elektronicznych obsługujących BIM, tabele, wykresy itp., które w prosty sposób wizualizują i wyjaśniają pozornie skomplikowany temat, którym jest BIM.

Źródło: KLIKNIJ.

Więcej wiadomości w newsletterze PRZETARGowa.pl. Bądź na bieżąco! 👇

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Justyna Jaworska - Pietraszko

    Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj