Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychOgłoszenie o UDZIELENIU zamówienia w trybie zamówienia z WOLNEJ RĘKI

Ogłoszenie o UDZIELENIU zamówienia w trybie zamówienia z WOLNEJ RĘKI

Czy po udzieleniu zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki należy upublicznić ogłoszenie o udzieleniu zamówienia, które opublikowane zostało w TED?

W postępowaniu prowadzonym w trybie zamówienia z wolnej ręki powyżej progów unijnych, które nie jest zamówieniem tzw “in house” nie ma obowiązku upubliczniania ogłoszenia o udzieleniu zamówienia

Należy wskazać, że art. 88 ust. 1 ustawy Pzp (źródło) stanowi, że Zamawiający udostępnia ogłoszenie również na stronie internetowej prowadzonego postępowania, od dnia jego publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. W przypadku zamówienia z wolnej ręki nie ma strony prowadzonego postępowania, ponieważ zamawiający prowadzi negocjacje z wybranym wykonawcą.

Więcej wiadomości w newsletterze PRZETARGowa.pl. Bądź na bieżąco! 👇

  • Justyna Jaworska - Pietraszko

    Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!