Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Oświadczenie o aktualności JEDZ

Wykonawca złożył JEDZ do oferty. Czy powinien złożyć oświadczenie o aktualności informacji, czy nowego JEDZa? Robi to samodzielnie, czy na wezwanie Zamawiającego?

Co do zasady wykonawca składa JEDZ wraz z ofertą. Chyba że zamawiający stosuje procedurę odwróconą i żąda złożenia tego oświadczenia tylko od wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona.

Jeśli zamawiający stosuje procedurę odwróconą, a wykonawca złożył JEDZ wraz z ofertą, to zamawiający powinien wezwać do złożenia JEDZ lub potwierdzenia aktualności złożonego uprzednio (wraz z ofertą oświadczenia), a zatem postąpić analogicznie jak z podmiotowymi środkami dowodowymi, gdyby zostały one złożone wraz z ofertą.

Więcej wiadomości w newsletterze PRZETARGowa.pl. Bądź na bieżąco! 👇

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Justyna Jaworska - Pietraszko

    Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

    View all posts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj