Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychPONOWNE złożenie DOKUMENTÓW w terminie

PONOWNE złożenie DOKUMENTÓW w terminie

Co, gdy wykonawca przesłał na wezwanie podmiotowe środki dowodowe, po czym po paru godzinach przesłał kolejne? Pierwsze nie potwierdzały spełniania warunku udziału w postępowaniu, drugie tak. Wszystkie zostały złożone w terminie.

W tym przypadku należy posiłkować się przepisami kodeksu cywilnego, ponieważ ustawa PZP nie reguluje tej kwestii. Art. 60 kc (źródło) stanowi, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie, że wola osoby dokonującej czynności prawnej może być wyrażona przez każde zachowanie się tej osoby. Zachowanie to ma ujawniać wolę w sposób dostateczny, w tym również przez ujawnienie tej woli w postaci elektronicznej (oświadczenie woli).

Art. 65.1 Oświadczenie woli:
Należy tak tłumaczyć, jak tego wymagają ze względu na okoliczności, w których złożone zostało, zasady współżycia społecznego oraz ustalone zwyczaje.

A zatem zachowanie Wykonawcy, który złożył dokumenty w sposób opisany w pytaniu, należy uznać za prawidłowe.

Więcej wiadomości w newsletterze PRZETARGowa.pl. Bądź na bieżąco! 👇

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Justyna Jaworska - Pietraszko

    Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

    View all posts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj