Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychPonowny wybór czy unieważnienie postępowania? Co zrobić, gdy UPŁYNĄŁ TERMIN związania ofertą?

Ponowny wybór czy unieważnienie postępowania? Co zrobić, gdy UPŁYNĄŁ TERMIN związania ofertą?

Ponowny wybór po terminie związania, czyli jaki jest plan działania?

Wasze pytanie: Postępowanie rozstrzygnięto 6.09.2022 r., a 09.09 zauważyłam, że oferta, która wygrała, zawiera błąd. Unieważniłam wybór oferty. Czy mogę dokonać ponownego wyboru tej oferty (po poprawie ich omyłki), jeżeli upłynął termin związania ofertą, czy unieważnić postępowanie?

Nasza odpowiedź: Jeśli termin związania ofertą upłynął, to zamawiający przed dokonaniem wyboru (czy to pierwotnego, czy w wyniku czynności powtórzonych – tak jak w opisywanym przypadku) wzywa wykonawcę, którego oferta otrzymała najwyższą ilość punktów do wyrażenia, w wyznaczonym terminie, pisemnej zgody na wybór jego oferty. Podstawą tej czynności jest art. 252 ust.2 ustawy Pzp (źródło). 

Należy pamiętać również o art. 252 ust. 3 Pzp, który określa zasady postępowania w przypadku, gdyby wykonawca takiej zgody nie wyraził. W opisanym stanie faktycznym nie ma przesłanki do unieważnienia postępowania, tylko dlatego, że termin związania ofertą minął.

Pamiętaj, że terminy prosto i szybko obliczysz z osobistym asystentem postępowańasystentOS.pl 👇

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Justyna Jaworska - Pietraszko

    Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

    View all posts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj