
Zamieszczenie ogłoszenia na stronie internetowej – czy jest obowiązkowe? Tryb podstawowy wariant 1
Zgodnie z art. 266 ustawy Pzp (źródło), do przygotowania i prowadzenia przez zamawiających publicznych postępowania o udzielenie zamówienia klasycznego o wartości mniejszej niż progi unijne stosuje się przepisy działu II, z wyjątkiem przepisów w nim wymienionych.
Z powyższego wynika, że zastosowania nie ma między innymi art. 88 ust. 1 Pzp, zgodnie z którym zamawiający udostępnia ogłoszenie również na stronie internetowej prowadzonego postępowania, od dnia jego publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
W odniesieniu do postępowań o udzielenie zamówienia klasycznego o wartości mniejszej niż progi unijne zastosowanie ma art. 269 ust. 1 Pzp, zgodnie z nim zamawiający zamieszcza ogłoszenie w Biuletynie Zamówień Publicznych, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pomocą formularzy umieszczonych na stronach portalu internetowego Urzędu.
Obowiązuje również art. 270 p.z.p., który wskazuje, że zamawiający może dodatkowo udostępnić ogłoszenie w inny sposób niż określony w art. 269 ust. 1 p.z.p., w szczególności na swojej stronie internetowej.
Użyte przez ustawodawcę sformułowanie “w szczególności” jest katalogiem otwartym, dlatego zamawiający może również zamieścić treść ogłoszenia na stronie prowadzonego postępowania.
W trybie podstawowym nie ma obowiązku zamieszczania ogłoszenia na stronie internetowej. Należy jednak pamiętać, że jeśli zamieszczono na strone ogłoszenie o zamówieniu to konsekwentnie, w przypadku zmiany tego ogłoszenia, należy zamieszczać na tej stronie również ogłoszenia o zmianach ogłoszenia (art. 271 ust. 4 PZp.)
DOWIEDZ się jak przeprowadzić krok po kroku postępowanie w trybie podstawowym! Koniecznie obejrzyj nasz nowy odcinek na kanale PRZETARGowa 👇
PRZEGAPIŁEŚ Święto Zamówień Publiczych – POZAP? Szkoda, że Cię nie było! OBEJRZYJ retransmisję pierwszego dnia! 👇 A następnym razem koniecznie pamiętaj, by świętować z nami! 😉
