Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychZamieszczenie OGŁOSZENIA na STRONIE internetowej - czy jest OBOWIĄZKOWE?

Zamieszczenie OGŁOSZENIA na STRONIE internetowej – czy jest OBOWIĄZKOWE?

Zamieszczenie ogłoszenia na stronie internetowej – czy jest obowiązkowe? Tryb podstawowy wariant 1

Zgodnie z art. 266 ustawy Pzp (źródło), do przygotowania i prowadzenia przez zamawiających publicznych postępowania o udzielenie zamówienia klasycznego o wartości mniejszej niż progi unijne stosuje się przepisy działu II, z wyjątkiem przepisów w nim wymienionych.

Z powyższego wynika, że zastosowania nie ma między innymi art. 88 ust. 1 Pzp, zgodnie z którym zamawiający udostępnia ogłoszenie również na stronie internetowej prowadzonego postępowania, od dnia jego publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

W odniesieniu do postępowań o udzielenie zamówienia klasycznego o wartości mniejszej niż progi unijne zastosowanie ma art. 269 ust. 1 Pzp, zgodnie z nim zamawiający zamieszcza ogłoszenie w Biuletynie Zamówień Publicznych, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pomocą formularzy umieszczonych na stronach portalu internetowego Urzędu. 

Obowiązuje również art. 270 p.z.p., który wskazuje, że zamawiający może dodatkowo udostępnić ogłoszenie w inny sposób niż określony w art. 269 ust. 1 p.z.p., w szczególności na swojej stronie internetowej. 

Użyte przez ustawodawcę sformułowanie “w szczególności” jest katalogiem otwartym, dlatego zamawiający może również zamieścić treść ogłoszenia na stronie prowadzonego postępowania.

W trybie podstawowym nie ma obowiązku zamieszczania ogłoszenia na stronie internetowej. Należy jednak pamiętać, że jeśli zamieszczono na strone ogłoszenie o zamówieniu to konsekwentnie, w przypadku zmiany tego ogłoszenia, należy zamieszczać na tej stronie również ogłoszenia o zmianach ogłoszenia (art. 271 ust. 4 PZp.)

DOWIEDZ się jak przeprowadzić krok po kroku postępowanie w trybie podstawowym! Koniecznie obejrzyj nasz nowy odcinek na kanale PRZETARGowa 👇

PRZEGAPIŁEŚ Święto Zamówień Publiczych – POZAP? Szkoda, że Cię nie było! OBEJRZYJ retransmisję pierwszego dnia! 👇 A następnym razem koniecznie pamiętaj, by świętować z nami! 😉

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Justyna Jaworska - Pietraszko

    Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

    View all posts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj