Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychZASADA uzyskiwania NAJLEPSZYCH EFEKTÓW z danych nakładów

ZASADA uzyskiwania NAJLEPSZYCH EFEKTÓW z danych nakładów

Co oznacza, że wydatki publiczne powinny być dokonywane z zachowaniem zasady uzyskiwania najlepszych efektów z danych nakładów?

Zasada uzyskiwania najlepszych efektów z danych nakładów, zwana także zasadą ekonomiczności, oznacza, że wydatki publiczne powinny być wykorzystywane w sposób racjonalny i celowy, aby osiągnąć jak najwięcej korzyści przy jak najniższych kosztach.

Innymi słowy, chodzi o to, aby uzyskać najlepsze efekty z danego nakładu finansowego, wybierając najkorzystniejsze rozwiązanie spośród dostępnych opcji. Zasada ta ma zastosowanie w różnych obszarach wydatkowania środków publicznych, w tym również w zamówieniach publicznych, gdzie wybór oferty powinien opierać się na kryteriach ekonomicznych, takich jak cena czy koszty eksploatacji, a nie tylko na kryteriach formalnych.

Przegapiłeś TYDZIEŃ Z ZAKUPAMI PONIŻEJ PROGU? Nic nie szkodzi! Dostęp do nagrań szkoleń i materiałów uzyskasz BEZPŁATNIE pod linkiem 👇

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Justyna Jaworska - Pietraszko

    Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

    View all posts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj