Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychZASADY uzupełniania WYKAZU zrealizowanych dostaw, usług i robót budowlanych

ZASADY uzupełniania WYKAZU zrealizowanych dostaw, usług i robót budowlanych

Wasze pytanie: Postępowanie przetarg nieograniczony. Warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej i zawodowej m.in. wykonanie 2 zadań polegających na montażu i dostawie urządzeń oświetleniowych. Jako firma posiadamy dwie realizacje, które spełniają powyższy warunek. Pytanie: czy w przypadku, gdy zamawiający będzie miał jakieś uwagi do jednej z realizacji, bo wg. Zamawiającego nie spełnia warunków, Wykonawca może „wymienić” referencję na inną, która spełni? W tym przetargu kryteria oceny ofert to: cena i wydłużenie okresu gwarancji.

Nasza odpowiedź: Jeżeli zamawiający uzna, że ma wątpliwości co do złożonych dokumentów potwierdzających spełnienie warunku udziału w postępowaniu, to może zapytać wykonawcę o wyjaśnienia.

Jeśli z kolei stwierdzi, że przedstawione dokumenty nie potwierdzają spełnienia warunku udziału w postępowaniu, to zamawiający ma obowiązek wezwania do uzupełnienia takich dokumentów, chyba że oferta podlega odrzuceniu.

W tym przypadku wykonawca może złożyć nowy wykaz (tzn. wskazać inne realizacje, “wymienić na inne”). Natomiast należy mieć świadomość, że jeśli i one nie będą potwierdzały spełniania warunku, to oferta zostanie odrzucona. Zamawiający bowiem może tylko raz zwracać się do tego samego wykonawcy o uzupełnienie dokumentów.


ZOBACZ, jak prosto i szybko publikuje się PRZETARGI na platformazakupowa.pl 👇

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Justyna Jaworska - Pietraszko

    Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

    View all posts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj