Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychCo CZEKA ZAMÓWIENIA publiczne w 2023 roku?

Co CZEKA ZAMÓWIENIA publiczne w 2023 roku?

Zapowiedzi UZP

W nadchodzącym 2023 r. Urząd Zamówień Publicznych zapowiada:

01.01.2023 r. “koniec miniportalu”

Nie będzie już dłużej funkcjonować elektroniczne narzędzie miniPortal (z wyjątkiem dokończenia wcześniej rozpoczętych z jego udziałem postępowań). 

W 2023 roku jednym z najistotniejszych priorytetów pozostanie elektronizacja systemu zamówień publicznych. UZP koncentruje się na utrzymaniu i rozwoju kompleksowego narzędzia do prowadzenia postępowań o udzielenie zamówień publicznych jakim jest Platforma e-Zamówienia.

I połowa roku

  • Wydanie uaktualnionej wersji Komentarza do Prawa zamówień publicznych, w ramach działań związanych z profesjonalizacją kadr w zamówieniach publicznych.
  • Wdrożenie elektronicznego protokołu w części sal rozpraw Krajowej Izby Odwoławczej, co przyczynić się ma do podniesienia jakości i sprawności prowadzenia  rozpraw oraz zwiększyć komfort stron uczestniczących w postępowaniach odwoławczych. Będzie to pierwszy krok do pełnej elektronizacji postępowań przed KIO

II połowa roku

  • Szerokie debaty dotyczące przeglądu ustawy pod kątem ewentualnych poprawek lub ulepszeń.

Tak jak zapowiadano, w 2023 roku UZP chce rozpocząć przegląd przepisów Pzp. UZP stwierdza, że “dwa lata doświadczeń w zakresie stosowania Ustawy pozwalają na sformułowanie wniosków uprawniających do oceny większości przyjętych w niej rozwiązań.”

Poza tym w dalszym ciągu kładzie się nacisk na profesjonalizację kadr w zamówieniach publicznych. Będą kontynuowane działania obejmujące konferencje, szkolenia i warsztaty. W tym zakresie planowane jest ponad 10 spotkań w całej Polsce z pracownikami podmiotów kontrolujących zamówienia publiczne oraz szkolenia z zakresu elektronizacji zamówień publicznych, w tym również dla wykonawców.  

Profesjonalizacja kadr w zamówieniach publicznych to jeden z kluczowych elementów Polityki zakupowej państwa, o czym przeczytasz więcej TUTAJ

Źródło: TUTAJ

Przy profesjonalizacji kadr pomoże Wam przetargOS! Platforma Edukacyjna dla Zamówień Publicznych oparta na Europejskich Ramach Kompetencji – przetargOS! 👇

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Justyna Jaworska - Pietraszko

    Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj