Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychKolejny OBOWIĄZEK dla zamawiających - uwzględnianie GOSPODARKI ZAMKNIĘTEJ w zamówieniach

Kolejny OBOWIĄZEK dla zamawiających – uwzględnianie GOSPODARKI ZAMKNIĘTEJ w zamówieniach

Gospodarka zamknięta – wytyczne UZP

Na stronie Urzędu Zamówień Publicznych ukazały się opracowane przez Urząd „Wytyczne dla zamawiających w zakresie uwzględniania zasad gospodarki o obiegu zamkniętym w ramach zamówień publicznych”.

Co znajdziemy w materiale?

  • Omówienie rozwiązań prawnych zawartych w ustawie Prawo zamówień publicznych, które wspomagają zamknięcie obiegu w gospodarce.
  • Zestawienia dla 8 grup produktowych, w których ujęte zostały najważniejsze wymagania zgodne z zasadami GOZ. Grupy produktowe obejmują m.in. komputery, monitory, tablety i smartfony, transport drogowy oraz usługi sprzątania pomieszczeń.

Podejście wg zasad gospodarki zamkniętej koncentruje się na wydłużeniu okresu życia produktów. Dzieje się tak poprzez zapewnienie możliwości ich naprawy, dostępność części zamiennych oraz możliwość modernizacji. W przypadku zakończenia ich użytkowania – zapewnienie możliwości odzysku surowców, z których zostały wytworzone celem ich przetworzenia i ponownego wprowadzenia do obiegu.

Źródło UZP: TUTAJ.


PRZEGAPIŁEŚ Święto Zamówień Publiczych – POZAP? Szkoda, że Cię nie było! OBEJRZYJ retransmisję pierwszego dnia! 👇 A następnym razem koniecznie pamiętaj, by świętować z nami! 😉

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

    View all posts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj