Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaInneXV Konferencja - Zielone zamówienia publiczne

XV Konferencja – Zielone zamówienia publiczne

Informujemy o kolejnym cennym projekcie edukacyjnym realizowanym przez Urząd Zamówień Publicznych. W dniu 28 stycznia w formule online odbędzie się  XV Konferencja – Zielone zamówienia publiczne. Wydarzenie poświęcone będzie w całości zagadnieniu elektromobilności oraz roli zamówień publicznych w jej rozwoju w skali kraju.

Głównym celem konferencji jest upowszechnienie informacji na temat możliwości uwzględniania aspektów środowiskowych w ramach postępowania o udzielenie zamówienia,  prezentacja przykładów realizacji zielonych zamówień publicznych i popularyzacja polityk powiązanych.

Więcej informacji na temat wydarzenia, w tym szczegółowy program Konferencji oraz Formularz rejestracyjny są dostępne tutaj.

Jak czytamy na stronie UZP, zielone zamówienia publiczne:

ang. green public procurement – GPP – stanowią proces, w ramach którego instytucje publiczne starają się uzyskać towary, usługi i roboty budowlane, których oddziaływanie na środowisko w trakcie ich cyklu życia jest mniejsze w porównaniu do towarów, usług i robót budowlanych o identycznym przeznaczeniu, jakie zostałyby zamówione w innym przypadku. Definicja wg Komisji Europejskiej

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

Popularne