Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaAnalizy eksperckieLudzieDlaczego powstaje projekt “Czasopismo PRZETARGowa.pl”?

Dlaczego powstaje projekt “Czasopismo PRZETARGowa.pl”?

Jeden z naszych trenerów, Adam podczas wystąpienia dotyczącego naszego rozwiązania (zobacz film) na pytanie, ilu mamy Klientów odpowiedział, że zero. Następnie wyjaśnił, że mamy ponad 18.000 zamawiających pod opieką z ponad 1100 instytucji. Są w tej liczbie jednostki duże, ale też i małe z różnych części kraju. Zaobserwowaliśmy, że nie każdego stać na ciągły dopływ aktualnej wiedzy, a interpretacja prawa, choćby z uwagi na wyroki KIO zmienia się dynamicznie.
Do tego brakuje wiedzy, jak ułożyć efektywnie procesy w jednostce, aby poprawić efektywność i szybciej realizować procedurę przetargową. A gdzie tu ludzie? Przecież to od ich nastawiania i postawy zależy powodzenie postępowania.

Większość czasopism na rynku powstała w celach komercyjnych, a ich zakup jest barierą finansową. Ponadto większość z nich nie koncentruje się na aspekcie ludzkim. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć bezpłatne w wersji PDF oraz płatne w wersji papierowej Czasopismo oparte na trzech filarach: Ludzie, Prawo, Procesy.
Robimy to po to, aby pomagać zamawiającym, gdyż czujemy się odpowiedzialni za Was. Jesteśmy zespołem bez hierarchii, gdzie każdy ma misję do wykonania. Pomagając, czerpiemy niespożytą energię do dalszych działań, a praca sprawia nam przyjemność. Nie wszystko przekładamy na pieniądze, gdyż działamy inaczej niż większość na rynku (czytaj więcej).

Kto to wykona?

Misji stworzenia Czasopisma podjął się Łukasz Laszczyński, któremu bardzo dziękujemy za włożony wkład. Jest to prawnik z wieloletnim doświadczeniem w obszarze zamówień publicznych, członek Polskiego Stowarzyszenia Zamówień Publicznych oraz Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów. Dlaczego to jemy powierzyliśmy tę misję? Pomimo, że jest prawnikiem, jest też praktykiem. Łukasz to osoba, która jest nastawiona na pomaganie innym i to dodaje mu energii. Jego doświadczenie praktyczne w kierowaniu zespołami zamówieniowymi sprawi, że będzie nam bliżej do praktyki niż teorii.

Grzegorz Klimarczyk
Prezes Zarządu Open Nexus Sp. z o.o. z Zespołem

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Grzegorz Klimarczyk

    Ekspert w obszarze zakupów biznesowych i elektronizacji zamówień publicznych. Autor licznych poradników dostępnych m. in. na empik.com. W Open Nexus Sp. z o.o. pełni funkcję Prezesa Zarządu od 2009. Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

    View all posts

Popularne w kategorii prawo

Popularne w kategorii procesy

Wyróżnione z kategorii ludzie