Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Świat bez utraty danych

A gdyby nie było straconych bezpowrotnie dokumentów oraz nigdy nie miałbyś problemu z odnalezieniem ich, nawet po 4 latach?

A może myślisz, że Ciebie to nie dotyczy?
Dla przestrogi zamieszczamy zdjęcie z pożaru w Urzędzie Miasta w Raciborzu (czytaj więcej)


Pomyśl, że mógłbyś właśnie w tych pomieszczeniach przechowywać dane o swoich przetargach? Coś wydaje nam się mało realne, dopóki nie nastąpi.

Często zdarza się też, że komputer, na którym zainstalowane są dane, ulega awarii, a odzyskanie danych jest niemożliwe. Aby robić profesjonalny backup, naprawdę trzeba wielu sił i energii. Jeżeli nie ukończyłeś doktoratu z informatyki, to może warto zaufać profesjonalistom? 

Elektroniczne archiwum

Chcieliśmy stworzyć biuro bez setek segregatorów, teczek i zbędnego stresu spowodowanego ciągłym szukaniem potrzebnych dokumentów. Dzięki elektronicznemu archiwum Zamawiający ma wszystko w jednym miejscu. Dostęp do dokumentów jest zapewniony z dowolnego komputera – wystarczy zalogować się na swoje konto. Można pobrać archiwum jednym kliknięciem i zapisać na swoim komputerze.

Kiedy w rozmowie z Prezesem Szpitala w Środzie P. Pawłem Dopierałą podkreśliłem, że dajemy możliwość pobierania plików, dostałem dobrą ripostę, jakiej się nie spodziewałem. Było to dla mnie pouczające. Podejście niezbyt często stosowane w Zamówieniach publicznych, raczej częstsze w biznesie.

Po co mi archiwum na „klik”?

Przecież wszystko mam u Was online. To nie dokumentacja medyczna, za którą odpowiadam. To Wy odpowiadacie. Płacę Wam za to i wymagam, aby była. Mamy umowę, więc jak jej nie będzie, to Wasz problem i wasze OC. Płacimy i wymagamy 5-letniego archiwum. Zaufaliśmy Wam, gdyż macie dobre opinie, działacie 10 lat na rynku i to Wasz problem, a nie mój. Nie chcę dodatkowych dysków u siebie, serwerów, zarządzania tym… Wiem, że niektórzy Wasi Klienci drukują wszystkie dokumenty z platformy w obawie przed kontrolą. Trzeba mieć jednak świadomość, że taki wydruk nie jest dowodem, gdyż ślady podpisu są tylko w wersji elektronicznej. 

Paweł Dopierała – Prezes Szpitala Średzkiego (czytaj więcej)

Bez limitu danych

Dla Twojego komfortu stworzyliśmy dokumenty bez limitu danych na dysku.
Pliki są automatycznie zapisywane i nigdy nie stracisz dokumentu, nawet gdyby Twój komputer uległ awarii.  Aby odzyskać dane ze swojego uszkodzonego komputera, wystarczy zalogować się do swojego konta na platformazakupowa.pl. Nie powinno Ci to zająć dłużej niż 30 sekund.

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

  • Grzegorz Klimarczyk

    Ekspert w obszarze zakupów biznesowych i elektronizacji zamówień publicznych. Autor licznych poradników dostępnych m. in. na empik.com. W Open Nexus Sp. z o.o. pełni funkcję Prezesa Zarządu od 2009. Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

    View all posts

Popularne w kategorii prawo

Popularne w kategorii ludzie

Wyróżnione w kategorii procesy