Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychRynek zamówień publicznych w I kwartale 2024 r. – statystyki UZP

Rynek zamówień publicznych w I kwartale 2024 r. – statystyki UZP

Ciekawią Cię statystyki Urzędu Zamówień Publicznych, jeśli chodzi o rynek zamówień publicznych, kontroli oraz środków ochrony prawnej? Jesteś w odpowiednim miejscu! Zapraszamy do lektury statystycznego podsumowania I kwartału 2024 roku, które rzuca światło na kluczowe trendy i zjawiska na rynku.

Rynek zamówień publicznych – I kwartał 2024 roku

Pierwsza część analizy skupia się na liczbowych danych dotyczących postępowań o udzielenie zamówienia publicznego w pierwszych trzech miesiącach 2024 roku. W tym kontekście szczególną uwagę warto zwrócić na rosnący trend postępowań wszczętych na podstawie wariantu II trybu podstawowego, umożliwiającego negocjacje. W I kwartale 2024 roku odsetek tych postępowań wzrósł do 16,88%, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu z poprzednimi latami (12,72% w I kwartale 2022 r. i 14,94% w I kwartale 2023 r.).

rynek zamówień publicznych

Kontrole Urzędu Zamówień Publicznych (UZP)

W drugiej części raportu skupiono się na działaniach kontrolnych, prowadzonych przez Urząd Zamówień Publicznych w pierwszym kwartale 2024 roku. Tutaj też warto zauważyć znaczący wzrost liczby wszczętych kontroli uprzednich (36 w stosunku do 24 w I kwartale 2023 r.) oraz kontroli doraźnych (49 w stosunku do 42 w I kwartale 2023 r.). To w rzeczywistości naprawdę spora różnica!

Krajowa Izba Odwoławcza (KIO)

W ostatniej części analizy zaprezentowano liczbowe zestawienie dotyczące spraw wpływających oraz rozpatrywanych przez Krajową Izbę Odwoławczą. Tutaj również można zaobserwować wzrost aktywności w porównaniu z analogicznym okresem w 2023 roku. W I kwartale 2024 roku do Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło 1065 odwołań. Stanowi to znaczący wzrost w stosunku do 919 odwołań zanotowanych w I kwartale 2023 roku.

rynek zamówień publicznych

Przygotowany raport stanowi pierwszą z serii analiz, w których dokładnie omówione zostanie funkcjonowanie rynku zamówień publicznych w I kwartale 2024 roku. Będziemy na bieżąco informować o kolejnych statystykach!

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne w kategorii ludzie

Popularne w kategorii procesy

Wyróżnione w kategorii prawo