Urząd Zamówień Publicznych promuje społeczne zamówienia publiczne

Prezes Urzędu Zamówień Publicznych objął patronatem informator na temat aspektów społecznych w nowym Prawie zamówień publicznych, który został przygotowany w ramach projektu „Spójna integracja regionalna ekonomii społecznej II” (SIRES II) realizowanego w ramach Działania 2.9: Rozwój Ekonomii Społecznej, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. 

Projekt jest realizowany przez partnerstwo, którego liderem jest Ogólnopolski Związek Rewizyjny Spółdzielni Socjalnych (OZRSS), a partnerami są Fundacja Idea Rozwoju (FIR) oraz Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych (STOP)

Informator „Aspekty społeczne w nowym Prawie zamówień publicznych” jest poświęcony rozwiązaniom umożliwiającym stosowanie aspektów społecznych, przewidzianym w ustawie z 11 września 2019 roku – Prawo zamówień publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań, które ułatwiają dostęp do realizacji zamówień publicznych podmiotom ekonomii społecznej, w tym przedsiębiorstwom społecznym.

Informator jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Zamówień Publicznych pod adresem:https://www.uzp.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0017/51380/aspekty-spoleczne-w-nowym-prawie-zamowien-publicznych.pdf

Na temat zamówień odpowiedzialnych społecznie będziemy mówić w trakcie wydarzenia, które Open Nexus organizuje wspólnie razem z Miastem Poznań. Zapraszamy wszystkich Państwa na “POZAP. Poznań o zamówieniach publicznych”. 

Podczas tego wydarzenia, które odbędzie się już 30.09 w godz. 09.00 – 16.00 na Stadionie Miejskim w Poznaniu będziemy rozmawiać na temat zamówień odpowiedzialnych społecznie, ryzykach w procesie udzielania zamówień publicznych, zasadzie efektywności podczas realizacji inwestycji, czy samej elektronizacji zamówień publicznych.  

Zapraszamy do Poznania na POZAP!

  • Avatar

    Społeczność Praktyków Zamówień Publicznych. Pokazujemy elektronizację przetargów krok po kroku. Prezentujemy narzędzia, skuteczne techniki i rozwiązania, które z powodzeniem można wdrożyć w każdej jednostce.

Posłuchaj

To Cię może zainteresować

Najpopularniejsze

Projekt “Cyfrowa Gmina” – zdobądź dofinansowanie

Rządowy projekt “Cyfrowa Gmina” ogłoszony przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa jest adresowany do instytucji samorządowych. Celem konkursu jest wsparcie rozwoju cyfrowego oraz poprawy cyberbezpieczeństwa...

Platformy rządowe vs platformazakupowa.pl. Dlaczego warto rozważyć korzystanie z narzędzi komercyjnych?

Obalanie mitów Mimo, że proces elektronizacji Zamówień Publicznych sięga października 2018 roku, to jednak nadal w obiegu funkcjonuje wiele mitów dotyczących komercyjnych rozwiązań w zakresie...

Błędny wyrok KIO 2051/21 w sprawie podpisów elektronicznych. Analiza

Do napisania niniejszego artykułu zmotywował mnie wyrok KIO 2051/21, który jak sądzę, przejdzie do historii orzecznictwa, jako wyraz niezrozumienia kwestii technicznych związanych z zamówieniami....

PRZETARGowa pl - Czasopismo Prawo Zamówień Publicznych