Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychDostępność cyfrowa w zamówieniach publicznych

Dostępność cyfrowa w zamówieniach publicznych

Dostępność cyfrowa w zamówieniach publicznych stanowi istotny element współczesnego funkcjonowania administracji oraz sektora publicznego. Urząd Zamówień Publicznych przygotował materiał o tytule „Dostępność cyfrowa w zamówieniach publicznych”, który stanowi nieocenione źródło informacji dotyczących kluczowych zagadnień związanych z tym obszarem. Opracowanie to jest efektem projektu „Profesjonalizacja kadr w zamówieniach publicznych”, który został zrealizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Zanim jednak zapoznasz się z tym opracowaniem, koniecznie przeczytaj jeden z naszych ważniejszych artykułów w tym zakresie, w którym wskazaliśmy, co możesz robić źle w zakresie dostępności cyfrowej.

dostępność cyfrowa

Dostępność cyfrowa w zamówieniach publicznych

Ten dokument m.in. przybliża pojęcie dostępności cyfrowej. Wyznacza również kluczowe potrzeby osób z niepełnosprawnościami w kontekście korzystania z zasobów cyfrowych. W dodatku nakreśla istotne obowiązki podmiotów publicznych, które wynikają z przepisów prawnych oraz poszczególnych wytycznych. Ponadto prezentuje on zasady i najlepsze praktyki tworzenia dokumentów elektronicznych zgodnych z zasadami dostępności, w tym szczegółową dokumentację przetargową.

Ostatecznie, opracowanie „Dostępność cyfrowa w zamówieniach publicznych” stanowi kompleksowy i niezwykle wartościowy materiał. Z jednej strony informuje on o istotności dostępności cyfrowej w sektorze publicznym. Z drugiej zaś dostarcza konkretnych wytycznych, aby podmioty publiczne mogły wdrożyć najlepsze praktyki w tym obszarze. Dzięki tej publikacji instytucje publiczne mają szansę działać zgodnie z obowiązującymi przepisami. A przy tym również wzmacniać swoją działalność poprzez dbałość o dostępność cyfrową dla wszystkich użytkowników.

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne w kategorii prawo

Popularne w kategorii ludzie

Wyróżnione w kategorii procesy