Dziennik Internetowy dla Społeczności Zamówień Publicznych

Strona głównaNEWSY ze świata zamówień publicznychDopuszczalność przelewu wierzytelności przysługującej wykonawcy zamówienia publicznego na rzecz podwykonawcy

Dopuszczalność przelewu wierzytelności przysługującej wykonawcy zamówienia publicznego na rzecz podwykonawcy

W praktyce dość często pojawiają się różnorodne pytania, jeśli chodzi o dopuszczalność przelewu wierzytelności, która przysługuje wykonawcy zamówienia publicznego na rzecz podwykonawcy. W niniejszym artykule przyjrzymy się tej problematyce bliżej, analizując obowiązujące przepisy i orzecznictwo.

Dopuszczalność przelewu wierzytelności – czy wierzytelność może być przekazana podwykonawcy?

Według obowiązujących przepisów oraz wytycznych organów nadzoru wierzytelność przysługującą wykonawcy zamówienia publicznego można przeznaczyć na rzecz podwykonawcy. Istnieje jednak szereg warunków, które należy spełnić, aby taki przelew był zgodny z prawem. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy umowa zawarta między wykonawcą a zamawiającym przewiduje możliwość przekazywania wierzytelności podwykonawcom. Ponadto w niektórych przypadkach wymagane jest uzyskanie zgody zamawiającego na przekazanie wierzytelności podwykonawcy. Warto też podkreślić, że przelew wierzytelności musi być zgodny z obowiązującymi przepisami prawa, w tym przepisami dotyczącymi zamówień publicznych oraz prawa cywilnego.

Dopuszczalność przelewu wierzytelności

Co na to UZP?

W świetle obowiązujących przepisów przelew wierzytelności przysługującej wykonawcy zamówienia publicznego na rzecz podwykonawcy jest dopuszczalny, pod warunkiem spełnienia określonych warunków i zgodności z przepisami prawa. Warto jednak dokładnie przeanalizować umowę oraz skonsultować się z ekspertem prawnym, aby uniknąć ewentualnych problemów związanych z procedurą. Cała treść opinii na ten temat opublikowano na stronie UZP.

Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się w branży, to odwiedzaj nas częściej! Przykładowo, jakiś czas temu tłumaczyliśmy też, jak prezentują się klauzule dotyczące zatrudnienia!

Oceń artykuł! Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za Twoją opinie!

Napisz artykuł na przetargowa.pl lub zgłoś dla nas temat! Skontaktuj się z nami! (kliknij tutaj).

Author

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne w kategorii ludzie

Popularne w kategorii procesy

Wyróżnione w kategorii prawo